Annual Sports 2017-18 (Pre-Primary)

Running Race

Play Group CHAUDHARIKHUSHABU KUMARI GANESH
MUKADAM VEER DEVESH
1ST PRIZE
Jr KG (A) PATIL MANVIKA HIMMATBHAI
NISHAD SABHY SUNIL
1ST PRIZE
Jr KG (B) SINGH KHUSHI VEDPRAKASH
PATEL RAJA MUNNA
1ST PRIZE
Jr KG (C) YADAV RITIKA SANTOSH
PAWAR YOGESH DILIP
1ST PRIZE
Jr KG (D) YADAV RIYA TEJBAHADUR
PATIL DHAIRY VISHVAS
1ST PRIZE
Sr KG (A) SINGH ANSH RAMESH
MHATRE AACHAL ABHIMANYU
1ST PRIZE
Sr KG(B) SHAIKH RAHEEM SABIR
MADAVI BHAVISHYA PRADEEP
1ST PRIZE
Sr KG(C) NAIK SHAKSHAM JITESH
PATWARI RISHIKA HARI
1ST PRIZE
Sr KG(D) PATIL SUMIT JAYENDRA
SINGH SHIVANYA SURENDARBAHADUR
1ST PRIZE

Book Balance

Jr KG (A) MAURYA SHREYA SANTOSH
PATIL DAKSH SACHIN
1ST PRIZE
Jr KG (B) DAS MANSI RAMESH
PATIL ANSHUL KETAN
1ST PRIZE
Jr KG (C) MAURYA ANJALI SHESHRAM
RAM ATISHKUMAR ASHOKRAM
1ST PRIZE
Jr KG (D) CHAURASIYA RIYA AJAY
MAURYA RISHA RAJU
1ST PRIZE
Sr KG (A) SINGH ANSH RAMESH
GUPTA KHUSHI DHARMENDRA
1ST PRIZE
Sr KG(B) MAHTO RONITKUMAR JAGDISH
YADAV MANASVI SUBHASH
1ST PRIZE
Sr KG(C) YADAV SHUBHAM PRATAP
GAIKWAD MAYURI MAHADEV
1ST PRIZE
Sr KG(D) VARMA SHISHIKANT RAMKARAN
RATHOD SHIKSHA KISHOR
1ST PRIZE

Musical Chair

Play Group 1ST PRIZE
Jr KG (A) SHINDE SHREYA SACHIN
PARMAR DHRUV BHAWARLAL
1ST PRIZE
Jr KG (B) GUPTA SOUMYA SATYADEV
CHAUHAN VISHAL KISHAN
1ST PRIZE
Jr KG (C) MHATRE MOKSH PRAVIN
GHARAT ARSHI CHHATRAPATI
1ST PRIZE
Jr KG (D) SAUD ARJUN PURNA
KUSHWAHA SUSHMITA MANOJ
1ST PRIZE
Sr KG (A) RAWAL JANAK SURAT
PATIL ESHA RAVIKANT
1ST PRIZE
Sr KG(B) MAHTO RONIT JAGDISH
MADHAVI BHAVISHA PRADEEP
1ST PRIZE
Sr KG(C) YADAV SHUBHAM PRATAP
VISHWAKAMA NAMRATA SONU
1ST PRIZE
Sr KG(D) MHATRE ARNAV GIRISH
PATHAK ADITIKUMARI KUNDAN
1ST PRIZE

Potato Race

Play Group CHOUDHARY KHUSHAL SHANKARLAL
PATIL MANAVI BHARAT
1ST PRIZE

Langadi Race

Play Group PRAJAPATI ANSH JAGDISHPRASAD
MHATRE PARIDHI GURUNATH
1ST PRIZE

Hopping Race

Play Group PATIL SMIT GANESH
CHAUHAN TANISHKA RAJESH
1ST PRIZE
Jr KG (A) YADAV PALAK ARUN
SINHA YASH BIPIN
1ST PRIZE
Jr KG (B) PATIL JIDNYA NILESH
CHAKRABORTY PRINCE AMARNATH
1ST PRIZE
Jr KG (C) PATIL VAIBHAVI PRADEEP
KAMAT AKASH GHURAN
1ST PRIZE
Jr KG (D) YADAV RIYA REJBAHADUR
PATIL DHAIRY VISHWAS
1ST PRIZE

Lemon Spoon

Sr KG (A) CHAUDHARI SHANKAR GANESH
PATIL MEERA DILIP
1ST PRIZE
Sr KG(B) MAHTO RONITKUMAR JAGDISH
PRAJAPATI PRACHI MANILAL
1ST PRIZE
Sr KG(C) PATIL DAKSH AATISH
PAWAR DIVYA DHARMA
1ST PRIZE
Sr KG(D) DALVI ANUSH RUPESH
MAHTO  ANJALIKUMARI RAMBHAJAN
1ST PRIZE